FAQ

FAQ

ZAMÓWIENIA, CENA, GWARANCJA

Jak długo trwa realizacja TYYNI sauna od chwili złożenia zamówienia?
Zazwyczaj jest to okres około 3 miesięcy. Najpierw elementy są prefabrykowane, następnie montowane ręcznie w całość.  Twoja sauna jest wykonywana na zamówienie według twoich specyfikacji, dlatego przed przystąpieniem do produkcji omówimy i przygotujemy specyfikacje wyposażenia.

Jaki jest koszt TYYNI sauny?
Ceny sauny S zaczynają się od EUR 20000 + VAT + koszy transportu oraz montażu. Cena zależy od standardu i rodzaju przyjętego wyposażenia. Skontaktuj się z nami, aby omówić swój projekt i poznać ostateczną wycenę.

Czy podane koszty realizacji przewidują kompletne wyposażenie w tym piec oraz kamenie?
Tak, podana cena zawiera koszty budowy obiektu wraz z wyposażeniem według uzgodnionej specyfikacji.

J
aką gwarancją jest objęta TYYNI sauna?
Sauny są zaprojektowane i zbudowane tak, aby służył przez wiele dekad. Poszczególne elementy wyposażenia są objęte gwarancjami producentów. 

SPECYFIKACJA i WŁAŚCIWŚCI

Ile osób może korzystać z sauny jednocześnie?
W zależności od wybranego modelu, sauna może być używana od 4 do 6 osób. Siedziska są szerokości 60 centymetrów, co pozwala dodatkowo na wygodne położenie się. 

Ile poziomów siedzisk jest w komorze sauny?
Im bliżej sufitu tym wyższa temperatura. Do dyspozycji użytkowników są dwa poziomy. Przyjęte wymiary i proporcje sauny są zgodne ze sztuką, tak aby zapewnić optymalne warunki jak i wrażenia korzystania z obiektu. 

Ile czasu zajmuje rozgrzanie i przygotowanie sauny do użytku? 
Około 60 minut wystarczy aby rozpalić ogień i rozgrzać kamienie do temperatury potrzebnej do ogrzania pomieszczenia oraz wytworzenia gorącej pary. Czas ten może ulec zmianie w zależności od temperatury, którą chcemy osiągnąć oraz warunków panujących na zewnątrz.

Czy ze ścian oraz sufitu może wyciekać żywica?
Nie powinna. Materiałem użytym do budowy sauny jest CLT czyli drewno klejone krzyżowo (ang. Corss Laminated Timber). Ponieważ zastosowany materiał jest naturalny, z biegiem czasu może pojawić się przebarwienia oraz naturalna zmiany koloru.

Czy konstrukcja z CLT jest oddychająca?
Tak, konstrukcja sauny jest oddychająca. Należy wiedzieć, że “oddychająca” nie oznacza zdolności materiału do bezpośredniego przepuszczania wilgotności pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem. Podczas użytkowania obiektu, wilgoć z powietrza przedostaje się do wnętrza materiału. Drewno CLT, ma właściwości zapobiegające pozostaniu wilgoci wewnątrz jego struktury. dodatkowo, zastosowanie właściwej wentylacji powyżej i poniżej izolacji przeciwwwodnych zapewnia sprawne usuwanie wilgoci.

Czy TYYNI sauna jest wentylowana?
Tak, jest. Właściwie zaprojekowana i ulokowana wentylacja zapewnia świeże, bogate w tlen powietrze, tak aby seans w twojej saunie był jak najbardziej komfortowy. 

Czy elementy konstrukcji odkształcają się pod wpływem temperatury, wilgoci oraz użytkowania?
Konstrukcja obiektu składa się płyt z CLT o grubości 100 mm. Drewno jest materiałem naturalnym dlatego pod wpływem temperatury oraz wilgoci może się kurczyć lub rozszerzać. Jest to naturalny proces. Konstrukcja jak i elementy wyposażenia zaprojektowane zostały w ten sposób, aby nie uległy uszkodzeniu w wyniku eksploatacji obiektu. 

W jaki sposób konserwować TYYNI sauna?
Sauny zaprojektowano w ten sposób, aby wymagały możliwie mało prac konserwacyjnych. Po użytkowaniu obiekt należy regularnie wietrzyć oraz sprzątać. Raz na sześć miesięcy należy przeprowadzić dokładniejsze czyszczenie. Po upływnie okresu gwarancyjnego na powłoki elementów konstrukcyjnych, należy przeprowadzić impregnację ponownie, według zaleceń producenta. 

Czy stosowane rozwiązanie są bezpieczne?
Bezpieczeństwo saun zostało uwzględnione na etapie projektowym. Wbrew obiegowym opiniom, drewniana konstrukcja z CLT nie jest łatwopalna. Użyte kleje do produkcji drewna CLT nie zawierają rozpuszczalników oraz nie uwalniają szkodliwych związków lotnych podczas korzystania z obiektu. Impregnaty powłokowe zewnętrzne oraz wewnętrzne są dedykowane do zastosowania w budynkach i pomieszczeniach sauny. 

PERSONALIZACJA 

Czy jest możliwość wyboru pomiędzy piecem opalanym drewnem a elektrycznym?
Tak, jest taka możliwość. Należy pamiętać, że nasze sauny standardowo projektowane są jako obiekty w całości off-grid’owe, dlatego podstawowym przyjętym rozwiązaniem jest piec opalany drewnem. W przypadku chęci zamontowania pieca elektrycznego należy poinformować nas o tym, a my chętnie omówimy projekt spersonalizowany dla ciebie. Montaż wyposażenia elektrycznego (oświetlenie, sterowniki pieca jak i sam piec) będzie wymagał omówienia projektu instalacji elektrycznych pod względem doporowadzenia i rozprowadzenia instalacji. 

Czy zmiana kolorystyki sauny na dowolną, wewnątrz jak i na zewnątrz jest możliwa?
Tak, co do zasady jest możliwa. Podstawowe warianty kolorystyczne zostały zaprezentowane w katalogach na naszej stronie internetowej. Możliwe są inne kolory, które pozwolą dopasować saunę kolorystycznie np. do twojego domu. Podczas personalizacji projektu chętnie omówmy i przedstawimy możliwą kolorystykę saun.

Czy możemy zbudować saunę według wymiarów i rozwiązań innych niż zastosowanych w naszych modelach S, M i L?
Kosmetyczne zmiany polegające na zmianie kolorystyki, wykończenia, wyposażenia, podziałów przestrzeni wewnętrznej są możliwe po wcześniejszym omówieniu i potwierdzeniu możliwości przez naszych architektów jak i inżynierów. Wytyczne wpływające na zmianę ogólnego wyglądu architektonicznego naszych produktów, traktujemy jak realizację obiektu indywidualnego. Dlatego też należy się liczyć z możliwością zmiany kosztów oraz terminów realizacji zamówienia.

Let's meet and talk about how to create your dream place for a rest. Do you need additional information? Write or call us. We will answer your questions and explain all doubts.